C-USA Athletics
C-USA Athletes

  • LaShawn Merrit
    Event: 400m
    Country: United States
    School: East Carolina
  • Seun Adigun
    Event: 100m Hurdles
    Country: Nigeria
    School: Houston
  • Anastasia Pozdniakova
    Event: Diving
    Country: Russia
    School: Houston
  • Errol Nolan
    Event: Track - 400m relay
    Country: Jamaica
    School: Houston
  • Chelsea Hayes
    Event: Long Jump
    Country: USA
    School: Louisiana Tech
  • Jason Morgan
    Event: Discus
    Country: Jamaica
    School: Louisiana Tech
  • Ayanna Alexander
    Event: Triple Jump
    Country: Trinidad & Tobago
    School: Louisiana Tech
  • Chantelle Handy
    Event: Women's Basketball
    Country: Great Britain
    School: Marshall
  • Daniel Kiss
    Event: 110m Hurdles
    Country: Hungary
    School: Memphis
  • Arni Arnason
    Event: 50 Free/100 Breast
    Country: Iceland
    School: Old Dominion
  • Sidni Hoxha
    Event: 50 Free
    Country: Albania
    School: Old Dominion
  • Caroline Nichols
    Event: Field Hockey
    Country: USA
    School: Old Dominion
  • Anna Tunnicliffe
    Event: Sailing
    Country: USA
    School: Old Dominion
  • Debbie Capozzi
    Event: Sailing
    Country: USA
    School: Old Dominion
  • Anja Carman
    Event: 200 Back
    Country: Slovenia
    School: SMU
  • Lars Froelander
    Event: 100 Fly
    Country: Sweden
    School: SMU
  • Nina Rangelova
    Event: 100/200/400 Free
    Country: Bulgaria
    School: SMU
  • Denisa Smolenova
    Event: 100 Fly
    Country: Slovakia
    School: SMU
  • Therese Svendsen
    Event: 200 Back/400 Medley Relay
    Country: Sweden
    School: SMU
  • Laura Reback Bennett
    Event: Triathlon
    Country: USA
    School: SMU
  • Sara Nordenstam
    Event: 200 Breast
    Country: Norway
    School: SMU
  • Danielle Villars
    Event: 100 Fly/200 Free
    Country: Switzerland
    School: SMU
  • Ganna Demydova
    Event: Triple Jump
    Country: Ukraine
    School: Southern Miss
  • Afia Charles
    Event: 400M
    Country: Antigua
    School: UCF
  • Kelly Parker
    Event: Soccer
    Country: Canada
    School: UTEP
  • Endurance Abinuwa 
    Event: 400m Relay
    Country: Nigeria
    School: UTEP
  • Mickael Hanany 
    Event: High Jump
    Country: France
    School: UTEP
  • Churandy Martina 
    Event: 200m
    Country: Netherlands
    School: UTEP
  • Blessing Okagbare 
    Event: 100m/Long Jump
    Country: Nigeria
    School: UTEP
  • Oludamola Osayomi 
    Event: 100m Relay
    Country: Nigeria
    School: UTEP
  • Jerome Bortoluzzi
    Event: Hammer Throw
    Country: France
    School: SMU
  • Johan Brunstrom
    Event: Doubles Tennis
    Country: Sweden
    School: SMU
  • Mindaugas Sadauskas
    Event: Swimming 100 Free
    Country: Lithuania
    School: SMU
  • Aleksander Tammert
    Event: Discus
    Country: Estonia
    School: SMU
  • Gloria Asumnu
    Event: Track/100m/200m/4x100 Relay
    Country: Nigeria
    School: Tulane

C-USA Athletics

C-USA Athletics
 
 
C-USA Athletics
blog #TeamCUSA C-USA Athletics

C-USA Athletics
C-USA Olympians

AthleteSchoolSport/EventCountryResults
LaShawn Merrit East CarolinaTrack/400mUSAResults
Seun AdigunHoustonTrack/100m HNigeriaResults
Anastasia PozdniakovaHoustonDivingRussiaResults
Errol NolanHoustonTrack/400m relayJamaicaResults
Chantelle HandyMarshallWomen's BasketballGreat BritainResults
Daniel KissMemphisTrack/110m HHungaryResults
Jerome BortoluzziSMUTrack/Hammer ThrowFranceResults
Johan BrunstromSMUTennis/DoublesSwedenResults
Anja CarmanSMUSwimming/200 backSloveniaResults
Lars FroelanderSMUSwimming/100 flySwedenResults
Nina RangelovaSMUSwimming/100/200/400 freeBulgariaResults
Mindaugas SadauskasSMUSwimming/100 FreeLithuaniaResults
Denisa SmolenovaSMUSwimming/100 flySlovakiaResults
Therese SvendsenSMUSwimming/200 back/400 medley relaySwedenResults
Aleksander Tammert SMUTrack/DiscusEstoniaResults
Laura Reback BennettSMUTriathlonUSAResults
Sara NordenstamSMUSwimming/200 breastNorwayResults
Danielle VillarsSMUSwimming/100 fly/200 freeSwitzerlandResults
Ganna DemydovaSouthern MissTrack/Triple JumpUkraineResults
Gloria AsumnuTulaneTrack/100m/200m/4x100 RelayNigeriaResults
Afia CharlesUCFTrack/400mAntiguaResults
Kelly ParkerUTEPSoccerCanadaResults
Endurance Abinuwa UTEPTrack/400m relayNigeriaResults
Mickael HananyUTEPTrack/High JumpFranceResults
Churandy MartinaUTEPTrack/200mNetherlandsResults
Blessing Okagbare UTEPTrack/100m/Long JumpNigeriaResults
Oludamola Osayomi UTEPTrack/100m relayNigeriaResults

C-USA Athletics
Future Members

AthleteSchoolSportCountryResults
Chelsea HayesLouisiana TechTrack/Long JumpUSAResults
Jason MorganLouisiana TechTrack/DiscusJamaicaResults
Ayanna AlexanderLouisiana TechTrack/Triple JumpTrinidad & TobagoResults
Arni ArnasonOld DominionSwimming/50 free/100 breastIcelandResults
Sidni HoxhaOld DominionSwimming/50 freeAlbaniaResults
Caroline NicholsOld DominionField HockeyUSAResults
Anna TunnicliffeOld DominionSailing Match RacingUSAResults
Debbie CapozziOld DominionSailing Match RacingUSAResults

C-USA Athletics

C-USA Athletics